105FM :: Local Radio for Redcar & Cleveland

A weekly round up of the latest Non League Results from last weekend

FA Trophy preliminary round

Glossop North End 1 Spennymoor 1 (Frost)

Ebac Northern League Division 1

Marske 1 (Owens) Dunston UTS 1 (Morien),

North Shields 1 (Holmes) Guisborough 0,

Shildon 1 (Doninger) Consett 2 (King, Sweet)

Ebac Northern League Division 2

Alnwick 0 Northallerton 0,

Birtley 3 (Ellis 2, Clarkson) Esh Winning 1 (Thompson),

Brandon 2 (Ellis 2) Willington 0,

Ryhope CW 3 (Chapman 2, Stevens) Billingham Town 0,

Ryton and Crawcrook 0 Thornaby 1 (Steel)

FA Vase Second Qualifying Round

AFC Darwen 2 West Auckland 4 (Hudson, Hume 2, Fenton), after extra time

Bedlington 2 (Drane, M Walton)   Durham City 4 (Patton 2, Allen, Wallace), after extra time

Billingham Synthonia 0 Morpeth 1 (Chilton)

Chester-le-Street 4 (Mole, D Hepplewhite, Heslop, Grant-Soulsby) Heaton Stannington 3 (Wright 2, Johnson), after extra time

Darlington RA 3 (Hedley 2, Jim Wilson) Hall Road Rangers 1,

Easington 1 (Kerridge) Ashington 2 (Downey, Harmison),

Hebburn 3 (Callum Smith, Chris Smith, Costello) Yorkshire Amateur 1,

Jarrow Roofing 0 Seaham Red Star 1 (McBryde),

Nelson 1 Team Northumbria 3, (Bradley, Hannant, McCarthy) after extra time

Newton Aycliffe 3 (Knight, Garthwaite, Laidler) Barnoldswick 0,

Norton and Stockton 1 (Poole) Newcastle Benfield 4 (Addison, Baptiste, Hardy, Convery)

 South Shields 2  (Bulford, Wightman) Washington 1 (Davison),

Sunderland RCA 3 (Charlton, Hatch, Armstrong)Bridlington 2, after extra time

Tow Law 0 Stokesley 3 (Stephens, Brown, Hawkins),

Whickham 0 Garforth 1,

Whitley Bay 5 (Bell, Reid, Kempster, Young, Hughes) West Allotment 1 (Reid og)


We use cookies to improve our website and your experience when using it. Cookies used for the essential operation of this site have already been set. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information